بورس

آغاز عرضه ربع سکه بورسی از ساعت ۹ امروز ۱۶ بهمن

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، شرکت بورس کالا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سفارش‌گیری خرید ربع سکه بانک مرکزی نماد (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶)، امروز _ یکشنبه شانزدهم بهمن ماه_ از ساعت ۰۹:۰۰ شروع و ساعت ۱۳:۰۰ خاتمه می‌یابد.

معاملات این نماد به صورت ثبت سفارش (Book Building) انجام می‌شود، در صورت تخصیص گواهی سپرده کالایی به مشتری، قیمت معامله دقیقاً همان قیمت ثبت شده در سفارش خرید مشتری خواهد بود.

در نخستین روز شروع مرحله دوم عرضه ربع سکه بهار آزادی در بورس تعداد چهار و ۷۶۷ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هفت میلیون و ۹۲۰ هزار تومان در بورس کالا عرضه شد.

در دومین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد ۱۷ هزار و ۳۹۷ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هفت میلیون و ۷۳۰ هزار تومان توسط متقاضیان خریداری شد.

در سومین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد یک هزار و ۸۱۲ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هشت میلیون و ۹۰ هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

در چهارمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد پنج هزار و ۱۲ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هشت میلیون و ۲۰۱ هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

در پنجمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد ۱۰ هزار و ۲۰۵ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هشت میلیون و ۳۰۱ هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

در ششمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد ۱۰ هزار و ۱۴۷ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هشت میلیون و ۳۴۰ هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

در هفتمین روز از مرحله دوم عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد ۱۱ هزار و ۹۰۸ قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت هشت میلیون و ۳۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان به متقاضیان فروخته شد.

در مجموع در هفت روز اول عرضه ربع سکه در بورس، تعداد ۶۱,۲۴۸ قطعه ربع سکه به روش حراج چند قیمتی به فروش رسیده است. متقاضیان باید دقت کنند در صورت پیشنهاد قیمت‌های بالاتر به همان قیمت سکه را دریافت خواهند کرد. بنابراین قیمت‌های درخواستی خریداران باید با توجه به ارزش ذاتی طلا و نرخ ارز درج شود تا افراد متضرر نشوند. این حراج هفت روز کاری دیگر ادامه دارد.

تاکید می‌شود در عرضه مذکورحراج به روش تک قیمتی انجام نمی‌شود و در صورت تخصیص گواهی سپرده کالایی به مشتری، قیمت معامله دقیقاً ً همان قیمت ثبت شده در سفارش خرید مشتری خواهد بود. لازم به ذکر است مطابق مقررات، کارگزاران محترم مکلف به نظارت بر سفارشات ثبت شده توسط مشتریان خود می‌باشند.

به گزارش بلاگ مال، مطابق شرایط عرضه ربع‌سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع‌سکه طلای بهار آزادی خریداری کنند.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری پس از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به‌صورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری‌شده را تحویل بگیرند.

بانک مرکزی همچنین در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران، تاکید کرد مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده در قیمت کشف‌شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش‌افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

لازم به ذکر است، عرضه ربع‌سکه طلا در بورس کالا به‌منظور از بین بردن حباب سکه و تعدیل انتظارات تورمی غیرواقعی توسط بانک مرکزی با همکاری بورس کالای ایران انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا