بازار مالی

آغاز فروش ربع سکه به متقاضیان در مرکز مبادله ایران/ برای هر متقاضی چند سکه تعلق می گیرد؟

مرکز مبادله ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که معاملات ربع سکه بهار آزادی با نماد «ربع سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران از روز سه‌شنبه (۱۵ فروردین ماه) آغاز شد.

بر این اساس ربع سکه تنها توسط بانک مرکزی عرضه می‌شود و امکان خرید آن تنها از طریق کارگزاران عضو مرکز مبادله ارز و طلا امکان‌پذیر است.

حجم معاملات ربع سکه در روز گذشته ۱۱۲ قطعه ربع سکه بود و بر اساس اعلام مرکز مبادله ارز و طلا آخرین قیمت ربع سکه ۹ میلیون و ۵۱۳ هزار تومان بود.

طبق این گزارش افراد بالای ۱۸ سال امروز می‌توانند با مراجعه به تارنمای مرکز مبادله ارز و طلای ایران، به نشانی www.ice.ir ربع سکه را از صرافی‌های عضو خریداری کنند.

هر شخص بالای ۱۸ سال تنها یک بار در سال می‌تواند اقدام به خرید ربع سکه کند و اشخاصی که پیش از این از بورس کالای ایران ربع سکه خریداری کرده‌اند، امکان خرید مجدد ربع سکه در مرکز مبادله ایران را نخواهند داشت.

به گفته کارشناسان ربع سکه هم اکنون بیش از ۵.۵ میلیون تومان حباب دارد و عرضه در مرکز مبادله ارز و طلا می‌تواند موجب کاهش قیمت طلا و سکه شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت ربع سکه در تابلوی اتحادیه صنف فروشندگان، سازندگان طلا و جواهر ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در تابلوی بازار متشکل ۹ میلیون و ۵۱۳ هزار تومان است.

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا