بورس

«استقلال» به‌دلیل شفاف‌نبودن هزینه‌کرد ۲۱۰ میلیاردتومان تعلیق شده است

به گزارش بلاگ مال و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، حسین امیررحیمی درمورد علت تعلیق نماد باشگاه استقلال در فرابورس اظهار کرد: ۳۵۹ میلیارد تومان از طریق افزایش سرمایه در اختیار باشگاه استقلال قرار گرفته بود که کمیته مصارف از این مقدار، ۱۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مجوز هزینه در سرفصل‌های مصوب را به باشگاه داده بود.

وی افزود: در این کمیته که معاون وزیر ورزش، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و مدیرعامل باشگاه استقلال عضو هستند، طی سه جلسه برگزار شده مجوز مصرف مبلغ فوق برای تسویه بدهی، بازارگردانی و مالیات به باشگاه استقلال داده شده است.

مدیرکل دفتر شرکت‌ها سازمان خصوصی‌سازی گفت: سازمان خصوصی‌سازی با فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل جدید باشگاه استقلال مکاتبه‌ای انجام داده و خواستار ارسال گزارش آخرین وضعیت مصرف مبلغ مورد اشاره، به سازمان خصوصی‌سازی شده است، چراکه ما با استعلام حساب‌های بانکی باشگاه وضعیت ۲۱۰ میلیارد تومان از منابع مصرف شده برایمان روشن نیست و باشگاه استقلال قرار است در نامه‌ای سرفصل‌های هزینه‌شده را رسماً به سازمان خصوصی‌سازی اعلام کند.

امیررحیمی ادامه داد: اگر تخلفی در محل هزینه‌کرد این منابع برخلاف مجوزهای داده شده صورت گرفته باشد آن را رسانه‌ای خواهیم کرد.

وی افزود: باشگاه استقلال بدون مجوز کمیته مصارف، ۵۰ میلیارد تومان از یک بانک تسهیلات دریافت کرده که البته این تخلف بانک است؛ چراکه بانک باید از ما مجوز درخواست می‌کرد.

مدیرکل دفتر شرکت‌ها سازمان خصوصی‌سازی گفت: درحال‌حاضر نمایندگان نهادهای نظارتی و سازمان بازرسی در باشگاه مستقر و در حال بررسی موارد مربوطه هستند.

امیررحیمی خاطرنشان کرد: پس از پاسخ رسمی باشگاه استقلال و ارسال نتیجه بررسی‌های نهایی بر روی سامانه کدال، بازگشایی نماد در اختیار فرابورس ایران خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا