اخبار عمومی

اسکناس آمریکایی در کانال ۳۱ هزار تومانی؛ خبری از خریدار نیست

فعالان بازار ارز در چهارمین روز هفته نظاره گر تداوم عرضه ارز در بازار توافقی هستند. روندی که باعث عقب ماندن تقاضا از عرضه شود و در نتیجه شاخص ارزی برای مسیر نزولی آماده شود.

به گزارش بلاگ مال اقتصادی؛ با آغاز سیاست بازار توافقی ارز در اواخر خردادماه توسط بانک مرکزی، به مرور شاهد محدود شدن فعالیت دلالان در بازار دلار بودیم تا جاییکه در بازه زمانی مختلف، این بازار توافقی بود که سمت و سوی قیمت‌ها در بازار ارز را مشخص می‌کرد و مانع از شکل گیری فضای هیجانی در بازار می‌شد. هرچند در این میان صرافان معتقدند که در این شرایط با توجه به افزایش عرضه ارز صادرکنندگان به شبکه صرافی ها، ضرورت دارد تا سمت خروجی صرافی‌ها نیز با گشایش در سرفصل‌های ارزی همراه شود. درخواستی که تا به امروز با موافقت بانک مرکزی همراه نشده است.

حال بر اساس این گزارش، در حال حاضر هر اسکناس دلار آمریکا در بازار توافقی بین صراف و صادرکننده به رقم ۳۱۳۵۷ تومان رسیده است که این نرخ با لحاظ سود یک درصدی مشخص شده در قانون بانک مرکزی، در نهایت به رقم ۳۱۶۸۹ تومان در صرافی‌ها رسیده است. به بیان دیگر اگر امروز متقاضی ارز به صرافی مجاز مراجعه کند می‌تواند دلار توافقی را در محدوده ۳۱۶۸۹ تومان از صرافی خریداری کند.

همچنین هر اسکناس یورو توافقی ۳۱۳۳۳ تومان قیمت گذاری شده است که در صرافی‌ها به رقم ۳۱۶۴۶ تومان رسیده است.

مشاهدات میدانی خبرنگار بلاگ مال اقتصادی از بازار ارز در محدوده خیابان فردوسی تهران نشان از نبود خریدار در مقابل صرافی‌ها دارد. به نظر می‌رسد این روز‌ها از یک سو افزایش عرضه ارز را شاهد هستیم و از سوی دیگر، کاهش انتظارات تورمی دوباره تقویت شده است؛ دو عاملی که در نهایت منجر به خروج تقاضای احتیاطی و کاذب از بازار ارز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا