اخبار عمومی

اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری با حمایت از کارآفرینی اجتماعی

علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بلاگ مال اقتصادی درباره کارآفرینی اجتماعی اظهار کرد: کارآفرینان معمولا به دنبال ارزش افزوده و ایجاد سود برای خود و برای نیروهایی هستند که با آن ها فعالیت میکنند، اما کارآفرینی اجتماعی متفاوت است، این دسته از کارآفرینان در کنار کسب سود به دنبال بر طرف کردن یک دغدغه‌ یا مشکل اجتماعی هستند. به طور مثال برخی از آن ها موضوع اعتیاد، برخی موضوعات مربوط به زنان سرپرست خانوار و برخی مشکلات مربوط به معلولان را تحت نظر دارند. 

 

وی افزود: همین نکته که درباره کارآفرینی اجتماعی ذکر کردم نشان دهنده اهميت این موضوع است. این افراد بازوی کمک به مسئولان در هر شهر و استانی هستند،آن ها نه تنها نرخ بیکاری را کاهش میدهند، بلکه از آسیب های اجتماعی نیز میکاهند.

 

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما این حوزه از فعالیت در کشور ما تقریبا جدید محسوب میشود و وجود برخی قوانين، عدم و سکوت قوانین در برخی از حوزه ها کارآفرینان اجتماعی رو آزار می دهد. پیشنهاد میکنم هیاتی در میان کارآفرینان اجتماعی تشکیل شود تا با نمایندگان مجلس ارتباط داشته باشد و مشکلات آن ها را به صورت مستقیم به گوش نمایندگان مجلس برسانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا