بازار مالی

اعلام قیمت دلار توافقی در بازار ارز و طلا

جدیدترین قیمت دلار توافقی امروز یکشنبه ۱۸ دی اعلام شد.بازار متشکل امروز شاهد افزایش قیمت دلار بود .

قیمت دلار توافقی امروز ۱۸ دی

قیمت دلار امروز در بازار متشکل ارزی کانال شکنی کرد.نرخ دلار متشکل امروز با ۳۹ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد

جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار متشکل

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۳۹,۱۰۰ ۱,۳۰۰ ۳.۳۲ ۱۱:۴۲
۳۷,۸۰۰ ۳۲۴ ۰.۸۵ روز قبل
۳۷,۴۷۶ -۲۴.۰۰ -۰.۰۷ ۳ روز پیش

دلارهای بلوکه شده خرج شده!

در همین راستا جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه معتقد است آزادسازی دلارهای بلوکه شده تاثیری در کاهش قیمت دلار نخواهد داشت.

او در این‌ باره به تجارت‌نیوز گفت: دولت به صورت مستقیم و غیرمستقیم سعی در کنترل قیمت‌ها دارد. فعلا ارزپاشی دولت زیاد است و بعضا با اخباری که از آزادشدن منابع اعلام می‌کنند سعی در کنترل بازار دارند.

فلاحیان با تاکید بر اینکه آزادسازی دلارهای بلوکه‌شده از کره جنوبی تاثیر زیادی نخواهد داشت، توضیح داد: در دولت روحانی این منابع توسط بانک مرکزی خرج شد. معادل این دلارها، ریال چاپ و خرج کردند؛ بنابراین بعد از دریافت ۷ میلیارد دلار، این پول به خزانه برگردانده می‌شود.

این کارشناس اقتصادی روند افزایشی قیمت دلار را با توجه به تورم قابل توجه ندانست و تاکید کرد: از ابتدای سال تا کنون تورم بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و حتی با در نظر گرفتن قیمت فعلی دلار هنوز این اسکناس آمریکایی باز از تورم جامانده است.

او تاکید کرد: سیاست دولت فعلی مانند دولت‌های قبل است؛ یعنی کنترل بازار با ارزپاشی، خبردرمانی و از طریق صرافی‌های دولتی قیمت را کنترل می‌کنند و در مقطعی دولت دیگر زورش نمی‌رسد و فنر رها می‌شود و قیمت‌ها رشد می‌کند. بنابراین ثبات بازار ارز تا زمانی اتفاق می‌افتد که زور دولت برسد.

بیشتر بخوانید:

35217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا