بازار مالی

افت شدید و غافلگیرکننده بیت‌کوین / بازگشت احساسات صعودی به بازار طلا

در یک چرخش شگفت‌انگیز، بازار ارزهای دیجیتال شاهد یک فروش ناگهانی بود که باعث شد قیمت بیت‌کوین بیش از ۳ درصد از سطح قبلی خود ۳۱۷۵۰ دلار به ۳۰۲۹۰ دلار سقوط کند.

در حالی که دلایل دقیق این فروش ناگهانی نامشخص است، یک عامل احتمالی می‌تواند تأثیر قوی‌تر از حد انتظار ارقام اولیه احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان (UoM) بر بیت‌کوین باشد.

احساسات مثبت مصرف‌کننده اغلب نشان‌دهنده اقتصاد سالم‌تر است و می‌تواند منجر به افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران در بازارهای سنتی شود و به‌طور بالقوه سرمایه‌ها را از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین منحرف کند.

پس از این فروش، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران از نزدیک سطوح قیمت و شاخص‌های بازار را رصد می‌کنند تا هدف بعدی قیمت بیت‌کوین را شناسایی کنند.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین

با نگاهی دقیق‌تر به تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، پس از ناکامی در عبور از سطح مقاومت حیاتی در ۳۱۷۹۳ دلار، عقب‌نشینی قابل توجهی را مشاهده می‌کنیم. این سطح یک مانع مضاعف برای بیت‌کوین ایجاد می کند

در حال حاضر بیت کوین در حدود سطح ۳۰۳۰۰ دلار معامله می‌شود و حمایت نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار را پیدا می‌کند که با یک خط روند صعودی بیشتر تقویت می‌شود. بسته شدن شمع‌ها در بالای خط روند نشان‌دهنده یک احساس صعودی مداوم است.

با این حال، مقاومت بالقوه در حدود ۳۰,۴۱۱ دلار است که می‌تواند مانع از حرکت صعودی بیت کوین شود.

بنابراین، می‌توانیم پشتیبانی فوری برای بیت‌کوین را در حدود ۳۰۰۰۰ دلار شناسایی کنیم. اگر این سطح نقض شود، سطح پشتیبانی بعدی حدود ۲۹۵۰۰ دلار خواهد بود.

شاخص‌های قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) در قلمرو نزولی قرار دارند و با میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه همسو می‌شوند که به عنوان یک سطح مقاومت قابل توجه نزدیک به ۳۰۷۵۰ دلار عمل می‌کند.

کاهش قاطع به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلار می‌تواند بیت‌کوین را به سمت هدف بعدی در حدود ۲۹۵۰۰ دلار سوق دهد و به طور بالقوه روند نزولی را تا ۲۸۷۱۱ دلار ادامه دهد.

بازگشت احساسات صعودی به بازار طلا

احساسات صعودی به بازار طلا بازمی‌گردد. احتمال بالاتر رفتن قیمت‌ها در هفته آینده وجود دارد. نه تحلیل‌گران وال استریت و نه سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی مین استریت به‌هیچ‌وجه انتظار ندارند که شاهد یک شکست بزرگ باشند.

بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکونیوز، پس از هفته‌ها سردرگمی در بازار، سرمایه‌گذاران خرد بار دیگر به دنبال طلا و فلزات گران‌بها هستند. در عین حال، تحلیل‌گران بازار در آستانه هفته آینده درباره طلا کمی محتاط‌تر هستند.

بسیاری از سرمایه گذاران همچنان در حاشیه نشسته‌اند و منتظر هستند تا فدرال رزرو اعلام کند که آماده توقف افزایش نرخ بهره است. هنوز اطلاعات کافی برای ارائه پاسخ قطعی در مورد نرخ سود وجود ندارد.

فدرال رزرو در حال حاضر تمایلی به عقب نشینی از مبارزه با تورم ندارد. این می‌تواند بازده اوراق قرضه را بالا نگه دارد و حرکت طلا را محدود کند.

وقتی مشخص شود فدرال رزرو قصدی مبنی بر افزایش نرخ ندارد، طلا می‌تواند به راحتی رشد کند.

در عین حال، بسیاری از تحلیل‌گران نسبت به طلا خوش‌بینهستند زیرا دلار آمریکا بدترین فروش خود را از ماه نوامبر تجربه می‌کند.

با این حال، تحلیل‌گران همچنین خاطرنشان می کنند که طلا منفعت زیادی از شکست دلار آمریکا نمی‌بیند. هر اونس طلای آگوست آخرین بار با ۱.۷ درصد افزایش با ۱۹۶۴.۳۰ دلار در هر اونس معامله شد. طلا بهترین عملکرد هفتگی خود را از آوریل به بعد تجربه می‌کند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا