بورس

افزایش انگیزه برای سرمایه‌گذاری در صنعت برق با راه‌اندازی تابلوی برق سبز در بورس انرژی

به گزارش بلاگ مال، مجید عشقی امروز _دوشنبه یکم خردادماه_ در مراسم رونمایی از تابلوی برق سبز در بورس انرژی، اظهار کرد: بر اساس قانون قرار است مصرف صنایع از انرژی‌های تجدید پذیر سالی یک درصد اضافه شود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل برق، قیمت‌گذاری دولت برای این صنعت است، گفت: امیدواریم با راه‌اندازی تابلوی برق سبز در بورس انرژی، قیمت تمام‌شده نیروگاه‌های برق به درستی تعیین شود و انگیزه‌ای برای افزایش تولید برق و توسعه صنعت برق شود.

رئیس سازمان بورس گفت: وزارت نیرو با مدیریت مصرف موجب شد سال گذشته کمترین میزان قطعی برق صنایع را داشته باشیم در حالی که در سال ۱۴۰۰ قطعی‌های مکرر و از پیش اعلام‌نشده برق برای صنایع مختلف هزینه‌های زیادی به بار آورد و امیدواریم امسال با کمترین میزان قطعی برق صنایع در تابستان مواجه شویم.

عشقی افزود: با راه‌اندازی تابلوی برق سبز سرمایه‌گذاران می‌توانند از قیمت برق اطمینان حاصل و در صنعت برق سرمایه‌گذاری کنند و برای این منظور ابزارهای مختلف تأمین مالی مانند صندوق پروژه، ابزار بدهی و شرکت‌های سهامی عام پروژه‌محور طراحی و در اختیار صنعت برق قرار داده می‌شود تا از بازار سرمایه تأمین مالی کنند.

وی افزود: ما در سازمان بورس بدون هیچ فوت وقت ابزارهای لازم برای تأمین مالی شرکت‌های تولیدکننده برق را فراهم می‌کنیم.

رئیس سازمان بورس گفت: ما در سازمان بورس آمادگی داریم در اسرع وقت مجوزهای لازم برای تأمین مالی شرکت‌های تولیدکننده برق از بازار سرمایه را صادر کنیم.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا