بازار مالی

افزایش هیجان برای خرید فلز زرد/ پیش بینی فعالان بازار درباره آینده قیمت ها چیست ؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید روز یکشنبه چهاردهم فروردین در مقایسه با پیش از تعطیلات سیزدهم فروردین ماه ۷۰ هزار تومان کاهش داشت و با رقم ۱۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان معامله می‌شد اما با افزایش نرخ ارز دوباره بر مدار صعود قرار گرفت، در روز سه‌شنبه شانزدهم فروردین تا ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید اما دوباره بهای آن کاهش یافت و در آخرین معاملات روز پنجشنبه هجدهم فروردین به قیمت ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در هفته گذشته بین یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نوسان داشت.

براساس این گزارش قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز در هفته گذشته نوسان داشت و در محدوده قیمتی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۵۷۹ هزار تومان در افت و خیز بود.

نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهارداشت: در هفته دوم فروردین ماه قیمت انس جهانی همچنان تحت تاثیر جنگ اوکراین و روسیه در محدوده ۱۹۱۹ دلار تا ۱۹۴۰ دلار در نوسان بود.

محمد کشتی آرای افزود: اما هفته گذشته قیمت طلا و سکه تحت تاثیر افزایش قیمت ارز قرار گرفت به طوری که روز سه‌شنبه قیمت ارز به بالاترین سطح خود در سال جدید یعنی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسید که رکورد جدیدی در شروع سال ۱۴۰۱ بود.

هیجان خرید سکه و طلا در هفته سوم فروردین افزایش یافت

به گفته وی افزایش قیمت ارز موجب شد در حالیکه بهای سکه و طلا که در حال کاهش بود مجددا افزایش یابد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت انس جهانی طلا در آخرین معاملات امروز ۱۹۲۶ دلار است که نسبت به ابتدای هفته یک دلار افزایش قیمت داشت و سکه طرح جدید به طور متوسط ۳۸۰ هزارتومان و ربع سکه ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت اما نیم سکه و سکه‌های یک گرمی بدون تغییر قیمت در روز پنجشنبه دادوستد شد.

کشتی آرای درخصوص حباب سکه گفت: قیمت انواع سکه با توجه به افزایش نرخ ارز قسمتی از حباب خود را که در طول هفته به دلیل افزایش تقاضا ایجاد شده بود را از دست می‌دادند و حباب سکه تمام بهار آزادی به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۵۰ هزار تومان رسیده بود که رقم بی‌سابقه‌ای بود اما مجددا افزایش قیمت ارز و هیجانی که در بازار برای خرید سکه به‌وجود آمد حباب سکه به ۱۵۰ هزار تومان در روز پایانی هفته گذشته رسید.

این فعال صنفی ادامه داد: بهای طلای آب شده ۱۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۵ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی داشت.

وی با بیان اینکه دلار یک شاخص قیمت طلا و سکه در بازار است گفت: دلار به طور متوسط این هفته ۷۵۰ تومان افزایش یافت که تاثیر خود را بر روی بهای سکه و طلا گذاشت. البته در روزهای پایانی هفته با توجه به اخبار آزادسازی بخشی از مطالبات ارزی کشور نرخ ارز کاهش یافت.

کشتی آرای در خصوص قیمت سکه و طلا در هفته آینده نیز گفت: دو متغیر اصلی تعیین کننده قیمت را در پیش رو داریم یکی مذاکرات هسته‌ای ایران و دیگری جنگ اوکراین و روسیه و با توجه به این دو عامل به نظر می‌رسد قیمت‌ها در همین سطح و البته با نوساناتی همراه باشد.

۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا