بازار مالی

اولین مجمع عمومی سالانه تپسی برگزار شد/ سود خالص تپسی در سال گذشته چقدر بود؟

میلاد منشی پور، مدیر عامل تپسی در ابتدای مراسم و ضمن خیر مقدم به سهامداران و حاضران در نشست درباره آمار مسافران و سفیران خود گفت: ما ۲۳.۵ میلیون کاربر مسافر و۲.۲ میلیون کاربر راننده داریم ما از ۷۰ میلیون سفر به ۱۳۰ میلیون سفر رسیدیم.

او درباره درآمد سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ توضیح داد: ضمن اینکه درآمد عملیاتی سال ۱۴۰۱ حدود دو و نیم برابر و سود خالص حدود چهار برابر سال گذشته است. این را هم فراموش نکنیم که ما در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ حدود ۲۹۲ درصد سود خالص داشته‌ایم و هدف تپسی در سال ۱۴۰۲ هم، دو برابر کردن درآمد و سه و نیم برابر کردن سودخالص است.

منشی‌پور با بیان اینکه این شرکت توانسته است اعتماد عمومی را جلب کند، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۳ میلیون کاربر مسافر و بیش از دو میلیون کاربر راننده از تاریخ تأسیس تپسی در این شرکت ثبت‌نام کرده‌اند. امروز در ۳۲ شهر فعالیت داریم و این شرکت ۸۰ میلیارد دلار درآمد ماهانه دارد و ارزش سفرهای سالانه ۴۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی در ادامه افزود: ما بیش از ۱۳۰۰ پرسنل داریم و نیمی از این تعداد در بخش بازاریابی و جذب راننده فعالیت می‌کنند.

او درباره افزایش درآمد و سود خالص توضیح داد: ما در سال ۱۴۰۱ رقمی حدود ۶۲۵ میلیارد تومان درآمد داشتیم و پیش‌بینی می‌شود که این درآمد در سال ۱۴۰۲ به هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برسد و سود خالص مجموعه تپسی هم در سال ۱۴۰۱ حدود ۷۵ میلیارد تومان سود خالص داشته و هدف ما این است که این رقم را در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان برسانیم.

او درباره توسعه بازار فعلی تپسی توضیح داد: اتفاق خوبی که در سال ۱۴۰۲ و در مسیر رشد تپسی پیش‌بینی شده این است که سهم بازارمان در شهرهای اصلی ۳۵ درصد افزایش و سرویس موتوپیک رشد ۶ برابری پیدا خواهد کرد.

مدیر عامل تپسی درباره توانمندی فنی در بکارگیری هوش مصنوعی و نقطه قوت تپسی گفت: الگوریتم تخمین زمان سفر و مقایسه با دیگر اپلیکیشن‌های داخلی درصد خطای کمتری دارد. برای تخمین زمان تپسی ۱۲ درصد خطا، ویز ۱۳.۳ درصد، نشان ۱۶ درصد و بلد ۱۶.۵ درصد دارد.

میلاد منشی پور درباره اقدامات تازه صورت‌گرفته در تپسی گفت: در سه ماه گذشته هم در مسیر افزایش درآمد گام برداشتیم و امیدواریم سال آینده بتوانیم بگوییم که به اهدافمان رسیدیم. ضمن اینکه سفر بین شهری تپسی فعال است و ما در تلاش هستیم با توجه به نزدیک شدن به اربعین بخش سفرهای بین شهری را گسترده‌تر و فعال‌تر کنیم. همچنین هدف سفر وی‌آی‌پی و سرویس مدرسه را خواهیم داشت. این دو سرویس جذب بیشتر مسافر و درآمدزایی بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

او درباره گزینه‌های اضافه شده به تپسی ادامه داد: یک گزینه به نام عجله ندارم هم به برنامه اضافه کردیم، به ما می‌گفتند که برای تقلب گزینه عجله دارم را اضافه کردیم اما الان گزینه عجله ندارم را هم اضافه کردیم به این معنا که مسافر اگر ۱۰ دقیقه صبر کند، قیمت کمتر خواهد شد. ما توسعه کسب و کارهای جدید تپسی را هم در برنامه خود داریم.

اولین مجمع عمومی سالانه تپسی برگزار شد/ سود خالص تپسی در سال گذشته چقدر بود؟

در بخش دوم این مراسم و پس از قرائت گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص عملکرد سال مالی منتهی به ۱۴۰۱/۱۲/۲۹، این مجمع در خصوص صورت‌های مالی منتهی به ۱۴۰۱/۱۲/۲۹، اتخاذ تصمیم در خصوص تخصیص و تقسیم سود مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱، اتخاذ تصمیم در خصوص معاملات موضوع ماده ۱۲۹ لایحه اصلاحی قسمتی از قانون تجارت برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، تعیین پاداش هیأت مدیره، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی اصلی و علی‌البدل و تعیین حق‌الزحمه ایشان برای سال منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های شرکت برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیأت مدیره و کمیته‌های تخصصی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ رأی‌گیری و در نهایت با اکثریت آرا تصویب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا