بازار مالی

بازار سکه گوش به فرمان دلار شد /تداوم صعود قیمت طلا

قیمت طلا و سکه امروز سه شنبه ۲ خرداد ماه با وجود کاهش قیمت طلای جهانی صعودی شد. اونس طلا امروز تا ۱۹۵۸ دلار پایین آمد و این درحالی است که در روزهای گذشته تا محدوده ۱۹۸۰ دلار بالا رفته بود.

آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان بالا رفت و به ۲ میلیون و ۵۹۱ هزار تومان رسید.طبق اعلام سایت مذکور امروز بالاترین قیمت طلا ۲ میلیون و ۵۹۶ هزار تومان اعلام شده است.

سکه بازان هم امروز از مرز ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حمایت کردند و فلز گران بهای داخلی به سمت پله چهارم کانال ۳۲ میلیون تومان گام برداشت .

بررسی ها نشان می دهد که معامله گران بازار سکه امروز بدون توجه به کاهش قیمت طلای جهانی ، بیشتر به نوسانات دلار توجه کردند.

طبق اعلام سایت ها و کانال های مختلف امروز درهم اندکی بالاتر از روز قبل به فروش رسید؛ نرخ دلار هم بالای مرز حمایتی دیروز قرار دارد.در هرات هم اسکناس آمریکایی نسبت به روز قبل رنج رو به پایین بود. البته در زمان نگارش این گزارش ارزش دلار در تهران بالا از هرات بود.

نکته مهم این است که در تهران همچنان پول کم است؛معامله‌گران می‌گویند یا باید پول جدید بیاید یا اینکه پول بلوکه شده ثبت‌نام خودرو به بازار برگردد.

قیمت دلار در مرکز ارز و طلا ایران امروز بعد از چندین روز ثبات ، بالاخره اندکی تکان خورد. قیمت دلار امروز سه شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در سطح عدد ۴۲ هزار و ۴۶۲ تومان قرار دارد.این قیمت در مقایسه با روز قبل ۱۱۰ تومان رشد را نشان می دهد .

همچنین قیمت یورو در این مرکز رقم ۴۵ هزار و ۸۸۶ تومان را نشان می‌دهد که نسبت به روز گذشته تقریبا ۶۰ تومان رشد کرده است

قیمت درهم امارات نیز در سطح ۱۱ هزار و ۵۶۲ تومان اعلام شده است که نسبت به دیروز نوسان صعودی محدودی را ثبت کرده است.
نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۸ هزار و ۶۰۲ تومان(رشد ۱۰۰ تومانی )، ۴۱ هزار و ۷۱۵ تومان( رشد ۶۸ تومانی) و ۱۰ هزار و ۵۱۱ تومان (رشد ۲۷ تومانی) درج شده است.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا