بازار مالی

برف روی بازار دلار و سکه /معامله گران محتاط شدند بازار قفل

بررسی روند بازار ارز در دومین روز هفته حکایت از نوسان محدود نرخ دلار دارد. امروز قیمت دلار در تهران و بازارهای همسایه مانند روزهای گذشته در یک محدوده خاص معامله شد. نرخ حواله درهم نیز نسبت به دیروز تقریبا ثابت بود.

به نظر می رسد هوای سرد دامن گیر بازار شده و برف و سرما روند معاملات را قفل کرده است.

از نگاه برخی فعالان، کاهش نوسانات دلار و همچنین پایین آمدن حجم معاملات در بازار اسکناس آمریکایی پیام معناداری به برخی بازیگران ارزی داده است.

در واقع سرد بودن شرایط معاملات ارزی، به بازیگرانی که قصد ورود به بازار ارز یا خروج از آن را داشته‌اند، به طور موقت چنین پیامی را مخابره کرده است که فعلا خرید و فروش خاصی را انجام ندهند.

البته از نگاه برخی از تحلیلگران ارزی تداوم بازداشت دلالان ارزی در چند وقت اخیر هم باعث شده سطح احتیاط معامله گران بیشتر شود.رئیس پلیس پایتخت امروز از دستگیری ۱۹۸ نفر از دلالان و اخلاگران بازار ارز در هفته‌های اخیر خبر داد.

قیمت دلار در بازار رسمی

در سمت رسمی بازار هم امروز قیمت دلار متشکل ظهر امروز در محدوده ۳۸ هزار و ۷۹۰ تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با روز قبل رشد بیش از ۵۰۰ تومانی را نشان می دهد .

قیمت دلار توافقی امروز ۳۸ هزار و ۶۶۷ تومان بود. این قیمت در مقایسه با نرخ بسته شده روز گذشته ۲۲۰ تومان افت کرده بود.

کاهش قیمت طلا ۱۸ عیار

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار تا محدوده ۱ میلیون و ۹۳۰ هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت.قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار ظهر امروز ۱ میلیون و ۹۲۵ هزار تومان بود که در مقایسه با روز قبل تقریبا ۵ هزار تومان هزار تومان پایین تر بود.

قیمت سکه امامی امروز در سایت اتحادیه طلا و ارز تا سطح ۲۱ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان بالا رفت . فلز زرد رنگ داخلی ظهر امروز در سایت اتحادیه طلا و ارز با ۲۱ میلیون و ۲۵۱ هزار تومان معامله شد.این قیمت در مقایسه با روز قبل ۶ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا