بازار مالی

بیت‌کوین تخت گاز می‌رود!

نگارعلی: بیت کوین معاملات هفته را بالای ۲۸۰۰۰ دلار آغاز کرد، زیرا بازارها به تشدید بحران بانکی جهانی واکنش نشان دادند؛ اقدام هماهنگ شده توسط چندین بانک مرکزی بزرگ G۷ در حالی صورت می گیرد که Credit Suisse توسط رقیب UBS خریداری شد، اقدامی که توسط مقامات سوئیسی مهندسی شده بود.

بیت‌کوین در اوایل امروز به اوج روزانه ۲۸,۵۲۷.۷۲ دلار جهش کرد، که یک روز پس از معامله در پایین ترین سطح ۲۷,۱۹۶.۷۶ دلار بود.

در نتیجه این رالی، بیت کوین به قوی ترین نقطه خود از ژوئن گذشته صعود کرد و بسیاری اکنون پیش بینی حرکت بالای ۳۰۰۰۰ دلار را دارند و شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه اکنون در ۷۲.۷۳ دنبال می شود.

به نظر می رسد نقطه قابل مشاهده بعدی مقاومت در ۷۵.۰۰ باشد و در صورت ضربه زدن به آن، احتمال قوی بیت‌کوین در ۳۰۰۰۰ دلار معامله خواهد شد.

بیت‌کوین تخت گاز می‌رود!

از سوی دیگر، اتریوم با کاهش قیمت به زیر ۱۸۰۰ دلار، سودهای اخیر را در جلسه روز دوشنبه تثبیت کرد. پس از بالاترین قیمت ۱۸۴۳.۸۴ دلار در روز یکشنبه، اتریوم برای شروع هفته به پایین ترین سطح خود در ۱۷۴۴.۸۶ دلار سقوط کرد.

این کاهش زمانی اتفاق می‌افتد که به نظر می‌رسد گاوهای اتریوم سودهای اخیر را تضمین می‌کنند، چند روز پس از اینکه اتریوم به بالاترین حد خود از اوت گذشته رسید.

به طور کلی، برخی کاهش را به شاخص قدرت نسبی نسبت می دهند که به زیر سقف بلندمدت در سطح ۶۶.۰۰ سقوط کرد. در زمان نگارش این مقاله، این شاخص در ۶۳.۷۴ قرار دارد و کف آن در ۶۲.۰۰ یک هدف احتمالی برای خرس ها است.

۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا