بازار مالی

تله موش زیر پای معامله گران ارزی/ دلار به آغوش ۴۰ هزار برگشت!

در بازار ارز روز دوشنبه، کماکان قیمت‌ها نزولی بودند. هر افزایش قیمتی پولبک بود و دوامی نداشت.

روند بازار ارز به شکلی بود که در پشت خط شب دوشنبه دلار سطح ۵۰ هزار را از دست داد و وارد دامنه ۴۰ شد.

فاصله دلار رسمی و آزاد چند؟

در سمت رسمی هم قیمت تا سطح ۴۸ هزار تومان عقب نشست و فاصله قیمت دلار رسمی و بازار که در روز یکشنبه تقریبا صفر بود در روز دوشنبه به ۳ هزار تومان رسید.

نرخ تابلوها هم متنوع بود و از ۴۸ تا ۵۰ هزار تومان در نوسان بود.

بازارساز مدیریت کانال های ارزی را در دست گرفت؟

در بین معامله‌گران بحث کانال‌های تلگرامی داغ بود. از روز یکشنبه که کانال تلگرامی سلیمانیه خاموش و تبدیل به کانال ورزشی شد، صحبت درباره مدیریت کانال‌ها زیاد بود. اکثر معامله‌گران در معاملات دوشنبه اعتقاد داشتند بازارساز مدیریت اکثر کانال‌های تلگرامی را در اختیار گرفته است.

تله موش در بازار ارز

یکسری‌ها در بازار اعتقاد دارند اگر خبر منفی بیاید احتمال برگشت نرخ به کانال ۵۰ هزار وجود دارد، اما فضای کاهشی الان به دلایل مختلفی بزرگتر از قبل شده، بطوریکه جریان کاهشی مدام تبلیغ می‌کند هر قیمت بالایی تله موش است.

فضای مثبت در سیاست خارجی و سیاست ارزی

یکسری‌ها می‌گویند در بازاری که قیمت نقدی زیر کاغذی است یعنی نرخ نزولی می‌شود. دوم، تحلیل‌های تکنیکال که معتقد است کف‌ها دارند همگرا می‌شوند. سوم هم فضای مثبتی که فعلا در حوزه سیاست خارجی و سیاست ارزی حاکم است، طوریکه عبدالناصر همتی، رئیس کل پیشین بانک مرکزی هم در توییتی این سیاست‌ها را درست توصیف کرده است.

ریسک جزر و مد قیمت ها وجود دارد اگر….

با این حال همیشه یک عده بدبین در بازار هستند که تاکید دارند اگر دوباره فیل بازارساز یاد هندوستان کند و بخواهد به‌جای مدیریت نوسان به جنگ قیمت برود یا روند سیاست خارجی به هر دلیلی دستخوش تغییر شود، بازار مجددا با ریسک جزر و مد قیمت‌ها روبرو است.

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا