بورس

خروج نیان الکترونیک از زیان

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، شرکت نیان الکترونیک با قیمت ۱۲ هزار ۵۰۰ تومانی در بازار دوم فرابورس معامله می‌شود، ارزش معاملات روزانه این شرکت حدود ۳۷ میلیارد تومان و ارزش بازار این شرکت در محدوده سه هزار ۳۰۰ میلیارد تومان است، سود چهار فصل اخیر شرکت (eps ttm) برابر با ۵۹۹ تومان بوده و پی بر ای حدود ۲۱ واحدی را به خود اختصاص داده است.

آخرین گزارش صورت مالی که این شرکت روانه کدال کرده است مربوط به سه ماهه سال ۱۴۰۲ است و توانسته به درآمد عملیاتی ۱۰۷ میلیارد تومانی دست یابد که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود رشد ۲۵۳ درصدی داشته است، هزینه‌های شرکت نیز با رشد ۱۱۱ درصدی به ۵۳ میلیارد تومان رسیده است که سود ناخالص ۴۸ میلیارد تومانی را شناسایی کرده است.

به هزینه‌های گفته شده ۱۰ میلیارد تومان هزینه‌های عملیاتی اضافه شده است و به سود عملیاتی به ۳۸ میلیارد کاهش یافته است. این روند سودآوری در سه ماهه سال جاری در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، شرکت شناسایی زیان کرده و تغییرات خوبی در حوزه مدیریت و فروش منجر به خروج از زیان و شناسایی سود شده است.

شرکت نیان الکترونیک در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۱۲ میلیارد تومان هزینه مالی شناسایی کرده و به سود قبل از مالیات ۲۷ میلیارد تومانی دست یافته است، شناسایی هزینه مالیات در این دوره انجام نشده و بر همین اساس سود خالص با سود قبل از پرداخت مالیات یکسان است.

شرکت به ازای هر برگه سهم ۱۴۴ تومان سود خالص شناسایی کرده است، به دلیل رشد سودآوری شرکت معیار بالا بودن پی بر ای به معنای عدم ارزندگی سهام شرکت نیست و پیش بینی می‌شود با ارائه گزارش شش ماهه وضعیت سهام شرکت بهبود یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا