بورس

در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش دوباره دامنه نوسان نداریم

به گزارش بلاگ مال و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، محمود گودرزی با اشاره به راه‌های افزایش آگاهی سرمایه‌گذاران در بازار سهام اظهار کرد: مسئله مربوط به سواد مالی، نکته‌ای است که به‌تازگی بارها مورد بحث قرار گرفته است، من مخالف ورود همه افراد به سمت افزایش سواد مالی هستم؛ زیرا لزومی ندارد که لایه‌های مختلف جامعه ایران با آموزش معامله‌گری آشنا شوند.

وی افزود: معنای سواد مالی این است که همه افراد در بورس نسبت به معامله‌گری در بازار آموزش ببینند، در حالی که افراد آگاه در زمینه مفاهیم مربوط به سود و زیان تا حدودی مطلع از سواد مالی هستند.

مدیرعامل بورس تهران خاطرنشان کرد: این موضوع باید مورد توجه باشد تا قشر عمده‌ای از مردم که از دانش و تخصص کافی برای سرمایه‌گذاری برخوردار نیستند به این سمت سوق داده شوند که چگونه می‌توانند پول خود را نسبت به تورم و نوسانات پوشش دهند.

گودرزی معتقد است که انجام این اقدام از طریق ابزارهای حاضر در بورس مانند صندوق تضمین سرمایه، صندوق سهامی و صندوق اهرمی قابل اجرا است.

وی اعلام که مردم دارای سطوح مختلف ریسک‌پذیری هستند و نمی‌توان یک پیشنهاد را برای همه سهامداران تجویز کرد.

مدیرعامل بورس تهران خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک، رویکرد جدیدی را در بورس تهران دنبال خواهیم کرد و قرار است فراخوانی داده شود تا مجموعه‌های دارای تلویزیون اینترنتی در این طرح مشارکت داشته باشند. در این راستا در صورت پذیرش شرایط بورس تهران فضایی برای ارتقای فرهنگ سرمایه‌گذاری در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

گودرزی تاکید کرد: سواد مالی موضوعی نیست که بتواند فقط دارای یک متولی باشد، بلکه آموزش و پرورش، سازمان بورس و وزارت اقتصاد باید درگیر موضوع ارتقای سواد مالی شوند.

وی ادامه داد: این فعالیت نوعی اقدام بلندمدت است اما باید برنامه‌هایی برای اجرای درست این هدف در دستور کار قرار گیرد.

مدیرعامل بورس تهران در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه شرکت بورس برای افزایش یک درصدی دامنه نوسان اعلام کرد: در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش دوباره دامنه نوسان نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا