اخبار عمومی

دلار و یورو توافقی اندکی گران شدند/ بازدهی ۶ ماهه دلار چند درصد شد؟

دلار و یورو توافقی اندکی گران شدند/ بازدهی ۶ ماهه دلار چند درصد شد؟

در حالی که نیم سال دوم سال چند روزی است که آغاز شده است، بررسی‌ها بیان گر روند افزایشی شاخص ارزی در شش ماهه نخست سال جاری است.

به گزارش بلاگ مال اقتصادی؛ با گذشت شش ماه از سال ۱۴۰۱، روند بازار ارز نشان داد در این مدت  مطابق بررسی‌ها، افزایش نرخ دلار غیر رسمی حدود ۲۰ درصد ثبت بوده است. این در حالی است که نرخ دلار در بازه زمانی ۶ماه ابتدایی سال۱۴۰۰ تنها حدود ۱۱درصد رشد را تجربه کرده بود. کارشناسان ارزی افزایش سطح انتظارات تورمی را جزو مهم‌ترین علل افزایش نرخ دلار در نیمسال نخست سال جاری می‌دانند.

بر اساس بررسی‌های به‌عمل آمده از روند قیمت این ارز در روز‌های پایانی اسفند ماه سال گذشته نرخ هر برگ اسکناس آمریکایی در روز ۲۷ اسفند سال ۱۴۰۰ در رقمی معادل ۲۶ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شد. این در حالی است که آخرین نرخ ثبت شده در شهریور برابر با ۳۱ هزار و ۵۲۰ تومان بوده است. با توجه به ارقام مذکور نرخ رشد دلار غیررسمی از ابتدای سال جاری تاکنون برابر با ۰۷/ ۲۰ درصد بوده است.

قیمت دلار و یورو در بازار امروز

بررسی جدیدترین قیمت‌ها از بازار توافقی (بین صراف و صادرکننده) امروز (دوشنبه ۴ مهرماه ۱۴۰۱) نشان می‌دهد در حال حاضر هر اسکناس دلار آمریکا با رشد ۰.۰۹ درصدی نسبت به ابتدای روز، به رقم ۳۰۴۲۶ تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت دلار در صرافی‌های مجاز نیز به رقم ۳۰۷۳۰ تومان رسیده است.

از سوی دیگر نرخ یورو توافقی (بین صراف و صادرکننده) در حال حاضر به رقم ۳۰۵۰۰ تومان رسیده است که نسبت به روز کاری قبل، ۰.۰۱ درصد افزایش نرخ دارد. این در حالی است که نرخ فروش یورو نیز در صرافی ها، هم اکنون به رقم ۳۰۸۰۵  تومان رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا