بورس

رشد ۴۶ درصدی سود ناخالص شرکت پگاه

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، این شرکت در گزارش سه ماهه ساله جاری به درآمد عملیاتی ۸۱۱ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که عدد ۶۹۷ میلیارد تومانی بوده است رشد ۱۶ درصدی را به ثبت رسانده است، هزینه‌های شرکت نیز با رشد ۱۳ درصدی به ۷۱۴ میلیارد تومان رسیده است، بنابراین سود ناخالص شرکت با رشد ۴۶ درصدی به ۹۷ میلیارد تومان رسیده است.

شرکت ۳۱ میلیارد هزینه اداری داشته است و به سود عملیاتی ۶۵ میلیاردی رسیده است، شرکت سه میلیارد ۳۰۰ درآمد غیر عملیاتی داشته است، شرکت ۱۵ میلیارد تومان مالیات شناسایی کرده است و به سود خالص ۵۳ میلیارد تومانی رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۹ درصدی را به ثبت رسانده است، سود خالص به ازای هر سهم برابر با ۴۵ تومان شناسایی شده است.

در صورتی که شرکت بتواند وضعیت فعلی را تداوم ببخشد می‌تواند ۱۸۰ تا ۲۰۰ تومان شناسایی سود داشته باشد. در حال حاضر قیمت نماد سهم در بازار بورس برابر با ۱,۷۰۰ تومان است و نسبت پی بر ای ۹ واحد به خود اختصاص داده است. نسبت پی بر ای این گروه نیز در همین محدوده قیمتی است و به نظر می‌رسد در صورتی که این سطح پی بر ای حفظ شود برای گروه محصولات غذایی انتظار ریزش بیشتر قیمتی را برای نماد این شرکت نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا