بازار مالی

سقوط سنگین بیت‌کوین/ گاوها از بازار رخت بربستند؟

نگار علی: قیمت‌ها در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا نزولی بود و بیت‌کوین ۱۷۰۰ دلار کاهش یافت و ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال تا زمان نوشتن ۱.۸۹ درصد کاهش یافت. اتریوم نیز پس از رسیدن به سطح ۱۷۰۰ دلار در روز پنجشنبه، سقوط کرد.

بیشتر بخوانید:

سهمیه بنزین آزاد و دولتی در سال آینده تغییر می‌کند؟/ تصمیم نهایی مجلس درباره قیمت بنزین

واکنش یک کارشناس به توقف تولید پژو۲۰۶/ تولید پژوپارس هم متوقف می‌شود؟

بیت کوین (BTC) در روز جمعه به شدت به زیر سطح ۲۵۰۰۰ دلار سقوط کرد، زیرا بازارهای کریپتو به سمت ادغام حرکت کردند. بیت‌کوین در جلسه امروز به کمترین قیمت روزانه ۲۳,۴۶۰.۷۶ دلار سقوط کرد، که یک روز پس از رسیدن به بالاترین سطح ۲۵,۱۳۴.۱۲ دلاری است.

به نظر می رسد این فروش در نتیجه ناتوانی گاوهای بیت کوین برای حفظ سقف ۲۴۲۰۰ دلاری رخ داده است. شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) نیز به زیر سطح مقاومت خود در ۶۵.۰۰ بازگشت.

در زمان نگارش، قدرت قیمت در حال حاضر روی ۶۱.۸۹ است که با حمایت ۵۹.۰۰ فاصله زیادی ندارد.

سقوط سنگین بیت‌کوین/ گاوها از بازار رخت بربستند؟

بیت کوین در حال حاضر شروع به بازگشت از پایین ترین سطح قبلی خود کرده است، به طوری که قیمت ها در زمان نوشتن این مقاله در ۲۳۸۲۰.۹۸ دلار معامله می شود.

کاهش اتریوم (ETH) بیشتر از جنبه ظریف بود و قیمت ها نسبتاً نزدیک به مرز ۱۷۰۰ دلار باقی ماندند.

پس از بالاترین رقم ۱۷۳۲.۸۰ دلار در روز پنجشنبه، اتریوم در حال حاضر در جلسه امروز با قیمت ۱۶۳۶.۱۷ دلار معامله می شود. اتریوم در مسیر رسیدن به قیمت فعلی خود به زیر سطح مقاومت کلیدی ۱۶۷۵ دلار سقوط کرد.

این کاهش همزمان با شکست شاخص قدرت نسبی از سقف ۶۰.۰۰ بود. در حال حاضر در ۵۸.۹۰ است.

با این حال، یک نکته مثبت این است که میانگین متحرک ۱۰ روزه (قرمز) دیگر رو به پایین نیست، با پتانسیل عبور سریع به سمت بالا است. اگر این اتفاق بیفتد، این احتمال قوی وجود دارد که اتریوم نه تنها به بالای ۱۷۰۰ دلار بازگردد، بلکه به طور بالقوه به ۱۸۰۰ دلار نیز نزدیک تر خواهد شد.

۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا