بازار مالی

سقوط طلا رقم خورد/ فدرال رزرو نرخ بهره‌ را باز هم بالا می‌برد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸۰۶.۱۱ دلار رسید و تغییر اندکی در مقایسه با قیمت قبلی ۱۸۱۷.۸۰ دلار داشت.

بیشتر بخوانید:

چین نفت روسیه را مفت می‌خرد؟/ نفت روسیه به ۴۰ دلار رسید!

این خودرو ۵۰ میلیون تومان گران شد/ پژو چند قیمت خورد؟

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز چهارشنبه گفت، فدرال رزرو در سال آینده افزایش بیشتری برای نرخ بهره ارائه خواهد کرد، حتی در شرایطی که اقتصاد ایالات متحده به سمت رکود احتمالی می رود.

طلا به طور سنتی به عنوان یک محافظ تورم شناخته می شود، اما نرخ های بهره بالاتر باعث کاهش جذابیت شمش می شود زیرا هزینه فرصت نگهداری فلز بدون بازده را افزایش می دهد.

گفتنی است که یکی از نقاط سنتی فروش طلا، وضعیت آن به عنوان پوشش تورمی بوده است. طلا به‌عنوان یک دارایی واقعی و ملموس، در بیشتر موارد ارزش خود را حفظ می‌کند. برخلاف ارزهای کاغذی مانند دلار که با افزایش تورم، قدرت خرید خود را از دست می‌دهند.

سقوط طلا رقم خورد/ فدرال رزرو نرخ بهره‌ را باز هم بالا می‌برد!

با افزایش تورم، قیمت طلا معمولاً افزایش می یابد. با این حال، طلا یک محافظ تورم کامل نیست. عوامل دیگر می‌توانند قیمت‌های آن را که می‌تواند سال به سال به شدت در نوسان باشد، هدایت کند.

بانک مرکزی اروپا قرار است برای چهارمین بار متوالی نرخ بهره را افزایش دهد، البته احتمالاً با افزایشی کمتر، و برنامه‌هایی را برای خروج نقدینگی از سیستم مالی در راستای مبارزه با تورم سرسام‌آور ارائه کند.

SPDR Gold Trust بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی های آن در روز چهارشنبه ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۱۱.۵۶ تن رسید.

خبرگزاری رسمی شین‌هوا روز چهارشنبه اعلام کرد، چین برنامه‌هایی را برای توسعه مصرف داخلی و سرمایه‌گذاری تنظیم کرده است، زیرا دومین اقتصاد بزرگ جهان با کووید-۱۹ و تضعیف تقاضای خارجی دست و پنجه نرم می‌کند.

منبع: CNBC

۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا