بازار مالی

سهامداران عدالت بخوانند/ این گروه دو بار سهام عدالت دریافت کردند

محمد باغستانی، مدیر عمل شرکت سپرده گذاری مرکزی نکاتی را در رابطه با سود سهام عدالت مطرح کرد. وی در پاسخ به این پرسش که سود سهام عدالت که واریز شد مربوط به عملکرد چه دوره‌ای است؟ گفت: این سود که واریز شد مربوط به عملکرد سال ۹۹ شرکت‌ها است. برای ۴۳ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۳۱ نفر این سود واریز شد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا این سود سریع‌تر واریز نشد؟ افزود: طبق مصوبه ۱۳ بهمن شورای عالی بورس این وظیفه به شرکت سپرده گذاری مرکزی محول شد. با پیگیری‌های که صورت گرفت در ۱۹ اسفند آخرین مرحله این

سود توسط یکی از شرکت‌ها دریافت و عملا در کوتاه‌ترین زمان ممکن شنبه این سود واریز شد. دو شرکت مخابرات ایران و سیمان دشتستان به تعهدات خودشان عمل نکردند و اصلا سودی واریز نکرده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که تکلیف باقی مانده سود سال ۹۸ و ۹۹ چه می‌شود؟ عنوان کرد: هنوز دو درصدی که از سال ۹۸ باقی مانده که عمدتا مربوط به سود سهام شرکت مخابرات ایران بوده است واریز نشده همچنان نیز برای سود سال ۹۹ این شرکت سود خود را واریز نکرده است عملا هر زمان که این سودها وصول شود نسبت به واریزی به حساب مشمولان سهام عدالت اقدام می‌شود.

باغستانی درباره با افرادی که برای آنها سود واریز نشده است، تصریح کرد: افراد با سامانه ذینفعان بازار سرمایه ۱۵۶۹ تماس گیرند در این مرکز آمادگی پاسخ گویی وجود دارد تا مشخص شود به چه علتی مشمولان سود دریافت نکردند و باید چه اقدامی انجام دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سود برای دریافت کنندگان وام سهام عدالت نیز واریز می‌شود؟ یادآور شد: افرادی که وام اعتباری سهام عدالت دریافت کردند بر اساس شماره شبای معتبر سود دریافت خواهند کرد و تفاوتی وجود ندارد.

باغستانی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شماره شبای معتبری را به سپرده گذاری برای توزیع سود ارائه نکرده بودند با اطلاع رسانی‌های که انجام شد در حدود ۳۰۷ هزار نفر نسبت به اصلاح شماره شبای خودشان اقدام کردند که این افراد امسال سود سال ۹۸ و سود سال ۹۹ را باهم دریافت می‌کنند.

۲۲۳۲۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا