بازار مالی

سکه یک روزه ۱.۵ میلیون تومان ارزان شد!

امروز روند نزولی بر قیمت طلا و سکه حاکم شد. کاهش قیمت هزار و ۴۰۰ تومانی دلار، بازار طلا و ارز را با خود همراه کرد. قیمت سکه به کانال ۳۳ میلیون تومانی برگشت و نسبت به دیروز بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افت قیمت داشت. معامله‌گران فعلا تنها بازیگر بازار طلا و سکه را دلار می‌دانند.

امروز معامله‌گران از کسادی تقاضای خرد در بازار می‌گفتند. به اعتقاد آنها چپ فعالان این بازار پر است و نیازی به مبادلات جزئی ندارند. پیش از این نیز برخی فعالان بازار ارز به نرخ‌دهی معامله‌گران بازار طلا به دلار اشاره کرده بودند. این عده می‌گفتند برخی بازیگران بزرگ بازار طلا و سکه، دلار را به هر قیمتی می‌خرند تا بازار ارز از رکود خارج شود و متعاقب آن بازار طلا و سکه نیز جان دوباره بگیرد.

در همین راستا ابراهیم محمدولی رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر تاثیر مستقیم قیمت دلار بر بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: «روند معاملات حکایت از این موضوع دارد که با وجود پایان ماه رمضان، تقاضای چشمگیری برای خرید طلا و سکه نداریم. این در حالی است که با افزایش قیمت طلا و سکه، تقاضای مردم چندان به چشم نمی‌آید و نمی‌تواند در روند بازار تاثیرگذار باشد.»

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا دریافت مالیات بر عایدی بر روند قیمت طلا و سکه تاثیر می‌گذارد افزود: «بازار فلز زرد با دو مولفه اصلی خود راهبری می‌شود و به نظر نمی‌رسد این مالیات تاثیری بر بازار داشته باشد.»

محمدولی با اشاره به قیمت انس جهانی طلا و تاثیر آن بر بازار داخلی طلا خاطرنشان کرد: « انس جهانی طلا فعلا باثبات است و نوسان محدودی داشته است. بنابراین تغییر قیمت جهانی طلا قابل توجه نیست و فعلا پرش‌های قیمت دلار اثر قیمت طلای جهانی بر دلار را خنثی کرده است.»

این کارشناس بازار هر گونه پیش‌بینی قیمت طلا و سکه را متعاقب تغییرات در قیمت دلار عنوان کرد.

کاهش قیمت در تمام قطعات سکه

امروز قیمت دلار به خط و نشان فرزین برای خریداران بازار ارز جواب داد و متعاقب آن قیمت در بازار فلز زرد ریزش داشت. گفتنی است انس جهانی طلا نیز فعلا در همان محدوده ١٩٨۷ دلاری نوسان دارد و نتوانسته قله ٢٠٠٠ دلاری را فتح کند.

امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، قیمت سکه امامی نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش داشت. این قطعه با قیمت ۳۳ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت سکه بهار آزادی با کاهش یک میلیون تومانی به کانال ۲۹ میلیونی برگشت. و به قیمت ۲۹ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان مبادله شد.

نیم سکه، امروز ۳۵۰ هزار تومان کاهش داشت و با قیمت ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، معامله شد. ربع سکه، با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی به قیمت ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. سکه گرمی نیز ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

امروز حباب سکه‌ با روند کاهشی باز شد. حباب سکه امامی و بهار هر کدام بیش از ۶۰۰ هزار تومان ریخت .

امروز همچنین قیمت طلا با روند کاهشی باز شد. هر مثقال طلا که دیروز تا کانال ۱۲ میلیون تومانی نیز ورود کرد، در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ١١ میلیون و ۷۸۴ هزار تومان معامله شد و کاهشی در حدود ۱۸۰ هزار تومان داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نزدیک به ۳۰ هزار تومان کاهش داشت و با قیمت دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومان مبادله شد.

قیمت طلای دست دوم هم دو میلیون و ۶۸۲ هزار تومان شد و ۲۸ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا