بورس

عملکرد خوب بهمن دیزل بر خلاف سایر خودرویی‌ها

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، شرکت بهمن دیزل در سه ماهه سال جاری توانسته به درآمد عملیاتی سه هزار ۶۰۰ میلیارد تومان برسد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۱۴ درصدی را به ثبت رسانده است. همچنین هزینه‌های عملیاتی شرکت با رشد ۲۵۹ درصدی به یک هزار ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده و سود ناخالص شرکت برابر با یک هزار ۷۰۰ میلیارد تومان است.

عمده فروش شرکت مواردی همچون کامیونت‌های، هشت تن، شش تن، پنج تن، مینی باس است که در گزارش تیر ماه سال ۱۴۰۲ این شرکت توانسته ۴۸۶ عدد از مجموع محصولات فوق را به فروش برساند و به فروش ۷۸۰ میلیارد تومانی دست یابد، این شرکت در مجموع سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ دو هزار ۱۹۲ دستگاه را به فروش رسانده است که سال گذشته فروش این کامیونت‌ها زیر تعداد ۱۰۰۰ عدد در چهارماهه بوده است.

هزینه‌های مالی شرکت برابر با ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱۸ درصدی داشته است و شرکت نیز ۲۶۰ میلیارد تومان شناسایی مالیات کرده است و رشد ۵۰۰ درصدی داشته است، سود خالص عملیات در حال تداوم نیز به یک هزار ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

شرکت به ازای هر برگه سهم سود ۵۵ تومانی شناسایی کرده که رشد ۷۱۵ درصدی را به ثبت رسانده است. سرمایه ثبت شده شرکت برابر با دو هزار میلیارد تومان است. برخلاف اینکه بساری از شرکت‌های خودرو سازی در صورت‌های مالی خود زیان شناسایی می‌کنند این شرکت از عملکرد خوبی برخوردار است و دارای پی بر ای ۶ واحد است.

ارزش بازار این شرکت برابر با ۱۷ هزار میلیارد تومان است. ۸۲ درصد از مالکیت این شرکت مربوط به گروه بهمن موتور است و ارزش بازار گروه بهمن برابر با ۲۶ هزار میلیارد تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا