بورس

فروش ربع سکه در بورس کالا آغاز شد/خریداران، جزئیات خرید و تحویل سکه‌ها را بخوانند

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، روابط عمومی بانک مرکزی نوزدهم دی‌ماه اعلام کرد که به مناسبت ایام باسعادت میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن، تعداد ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی از روز شنبه بیست‌وچهارم دی‌ماه از طریق بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

همان روز یعنی نوزدهم دی‌ماه، شرایط خرید این سکه‌ها توسط بورس کالا به صورت زیر اعلام شد:

فروش ربع سکه در بورس کالا آغاز شد/خریداران، جزئیات خرید و تحویل سکه‌ها را بخوانند

فروش ربع سکه در بورس کالا آغاز شد/خریداران، جزئیات خرید و تحویل سکه‌ها را بخوانند خریداران بخوانند

– خریداران باید پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک رفاه کارگران مراجعه کنند.

-برای خرید ربع سکه نیازی به کد معاملاتی بورس کالا ندارید و با همان کد بورسی اعم از بورس و فرابورس خود در سایت tsetmc.com یا در سامانه کارگزاری اقدام کنید.

-هر فرد حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی حداکثر می‌تواند ۵ سکه طلا بخرد که هر سکه مضربی از ۱۰۰ واحد است و بنابراین برای خرید ۵ ربع سکه باید عدد ۵۰۰ را وارد کنید. صرفاً اشخاص حقیقی مجاز به انجام معاملات در نماد گواهی سپرده کالایی ربع سکه طلا هستند.

-ربع سکه‌های تحویل داده شده به مشتریان بدون وکیوم است.

-گواهی سپرده کالایی این نماد دارای معاملات ثانویه نیست و پس از معامله، خریدار باید تا مهلت مقرر سکه خود را از خزانه دریافت کند.

-این سکه دارای هزینه انبار داری و مالیات است. هزینه انبارداری، مبلغ هزار ریال روزانه به ازای هر قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی است که این هزینه برعهده خریدار است و زمان تحویل کالا از خزانه باید با انباردار تسویه شود. مالیات بر ارزش افزوده نیز به میزان ۹ درصد هزینه انبارداری محاسبه و به انباردار پرداخت می‌شود.

-برای تحویل گرفتن ربع سکه از خزانه، مالک یا نماینده قانونی وی باید از تاریخ اول بهمن ۱۴۰۱ و پس از هماهنگی با خزانه و دریافت نوبت دریافت کالا، در زمان نوبت مشخص شده، همراه با مدارک احراز هویت به محلی که هنگام اخذ نوبت توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه کند.

-حداکثر زمان نگهداری کالا در خزانه تا تاریخ بیستم اسفندماه ۱۴۰۱ است و پس از آن معاملات نماد برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انباردار متوقف خواهد شد.

-همچنین فرآیند عرضه‌های بعدی سکه‌های طلای تمام، نیم و ربع بهار آزادی به صورت منظم و پیوسته متعاقباً از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا