بازار مالی

مخالفان معتقدند که آقای مرتضوی به حوزه بانکداری آشنا نیست

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، معین الدین سعیدی در نشست علنی امروز، چهارشنبه ۲۷ مهرماه مجلس شورای اسلامی در موافقت با برنامه و صلاحیت سید صولت مرتضوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سوالی که آقای طغیانی به عنوان مخالفت مطرح کرد را تکرار می کنم، آیا آقای مرتضوی اهلیت لازم برای تصدی وزارتخانه مربوطه را دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت با توجه به سوابق اجرایی و مدیریتی وی اگر از اهلیت لازم برخوردار نباشد، چه کسی می تواند متصدی این وزارتخانه باشد، مخالفان معتقدند که آقای مرتضوی به حوزه بانکداری آشنا نیست، اما در پاسخ به این افراد باید گفت که آیا آشنایی با این حوزه می تواند مشکل کارگران را حل کند؟ یا اگر کسی متخصص حوزه پتروشیمی باشد، می تواند مشکلات معلولان را حل کند؟

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس یازدهم افزود: ما برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیازمند مدیر راهبردی هستیم و مدیری راهبردی‌تر از آقای مرتضوی نداریم، چرا که ایشان از سربازی به ژنرالی رسیدند و بدون رانت و پلکانی مسیر ترقی را طی نمود. آقای مرتضوی بخشدار، معاون استاندار، معاون سیاسی وزیر، معاون رئیس جمهور، رئیس نهاد ریاست جمهوری و شهردار دومین کلانشهر کشور بوده است.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای مرتضوی ارتباط تنگاتنگی با رئیس جمهور دارد و با وجود اینکه در جایگاهی قرار داشته که نمایندگان نمی توانستند از اهرم سوال و استیضاح برای بررسی عملکرد یا واکنش در عملکرد وی استفاده کنند، آقای مرتضوی بیش از ۴۰۰ دیدار با نمایندگان مجلس داشته و علی رغم عدم شناخت بسیاری از مدیران کشور، با پوست و استخوان متوجه شده و می داند که با تعامل مجلس می تواند چالش های این وزارتخانه را مرتفع کند.

وی تصریح کرد: پس از دکتر قالیباف که اشراف اطلاعاتی شان نسبت به تمام مسائل و حوزه های کشور بی بدیل است، آقای مرتضوی شناخت دقیقی از مشکلات مردم شهرهای مختلف دارد. همچنین ارتباط خوبی با مجموعه و ساختار سازمان برنامه و بودجه دارد و قطعاً می تواند از این ظرفیت استفاده کند.

سعیدی یادآور شد: با وجود ابرشرکت های اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ما به یک مدیر شجاع، پاکدست و سالم نیازمندیم، مخالفان و منتقدان آقای مرتضوی نمی توانند نقطه سیاه و حتی نقطه خاکستری در کارنامه وی پیدا کنند. بخش عمده و جامع هدف این وزارتخانه را بازنشستگان و مردم حاشیه نشین شامل می شوند، بنابراین مدیر این مجموعه هم باید از یک خانواده زجرکشیده و روستایی باشد که هست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سید صولت مرتضوی استاندار نمونه کشور بوده است، گفت: وی توانایی تحلیل راهبردی مسائل را دارد و همچنین از یک کاریزمای مدیریتی برخوردار است، در این شرایط فعلی و با توجه به فرصت هایی که از دست دادیم و چالش های پیش رو به یک مدیر با قدرت اجرایی و عملیاتی نیاز داریم که آقای مرتضوی گزینه مناسبی می تواند باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت کار از پیچیده ترین و پرمشغله ترین وزارتخانه هاست و دولت مردمی آقای رئیسی هم یکی از مردمی‌ترین افراد خود را برای تصدی این وزارتخانه معرفی کرده است.

وی تصریح کرد: هیچ چیز نمی تواند مسیر مردم را منحرف کند، نه دشمن خارجی و نه کینه توزی های داخلی میسر نخواهد بود، اما فاصله گرفتن از آرمان‌های انقلاب که مهمترین شاخص آن هم بحث عدالت است می‌تواند مشکل آفرین باشد. با برنامه های جدی سید صولت مرتضوی قطعاً این فاصله‌ها کمتر خواهد شد.

۲۲۳۲۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا