بورس

نحوه خرید خودرو در بورس کالا+ جزئیات

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، در این روزها که خرید خودرو در بورس کالا داغ شده و اکثر مراجعات به کارگزاری‌های کشور برای خرید خودرو است، نیاز است که متقاضیان با برخی از مفاهیم خرید خودرو در بورس کالا آشنا شوند.

برای خرید خودرو در بورس کالا ابتدا باید به سامانه سجام مراجعه و پس از آن در یکی از کارگزاری‌ها یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت اقدام به احراز هویت کرد، سپس به صورت حضوری یا غیرحضوری در یکی از کارگزاری‌های کشور در بورس کالا ثبت نام کرد.

مشتریان برای خرید در بورس کالا لازم است که حساب خود را به صورت وکالتی معرفی کنند، برای انجام این کار باید یک معرفی نامه از جانب کارگزاری به بانک ارائه شود و سپس متقاضی اقدام به وکالتی کردن حساب خود کند.

پس از اینکه کد معاملات بازار فیزیکی بورس کالا متقاضی از طرف کارگزاری صادر شد، در ابتدا باید اقدام به واریز وجه معاملات به حساب وکالتی و سپس اقدام به ثبت سفارش کرد.

خریداران خودرو در بورس کالا برای ثبت سفارش خودرو در پنل کارگزاری با دو گزینه قیمت باز و قیمت محدود مواجه خواهند شد. در صورتی که قیمت باز انتخاب شود، کارگزار می‌تواند در حداکثر قیمت با نظر مشتری خرید خودرو را انجام دهد و در حالت قیمت محدوده مشتری سقف قیمتی را تعیین می‌کند، این سقف باید بالاتر از قیمت پایه باشد، به طور مثال برای ثبت سفارش تارا که قیمت پایه آن ۲۵۷ میلیون تومان است در حالت قیمت محدود عدد ۳۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شود، در صورتی که قیمت در سطح ۳۸۰ میلیون تومان باشد کارگزاری در همان سطح برای مشتری خریداری می‌کند و در صورتی که از این سطح عبور کند خرید متقاضی انجام نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا