بازار مالی

هجوم مردم به بازار ارز / چرا فنر قیمت دلار در رفت؟ 

در معاملات نقدی روز گذشته فشار خریداران به بازار ارز تهران بیشتر شد. گفته می شود نرخ دلار در سومین روز هفته به سمت کانال جدید جهش پیدا کرده و حتی از نیمه کانال جدید هم عبور کرده است.

چرا فنر قیمت دلار در رفت؟
از نگاه فعالان بازار ارز تهران فنر قیمت دلار تحت تاثیر چند عامل مهم در رفته است. نرخ حواله درهم در روزهای اخیر در حال تاخت و تاز است و به همین دلیل سطح انتظارات برای صعود اسکناس آمریکایی در تهران بالا رفته است.

یک پیغام مهم از بازار ارز هرات به تهران
از سوی دیگر بازیگران ارزی تهران روز گذشته یک پیغام مهم از بازار ارز هرات دریافت کردند. نرخ دلار هرات دیروز به کانال بالاتر صعود کرد و معامله گران تهران با چراغ سبز دلار هرات در موقعیت خرید قرار گرفتند.

هجوم مردم  به بازار ارز /بازار ساز در فکر نقره داغ کردن خریداران؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر هرات و درهم
در شرایط فعلی تحلیلگران باور دارند در صورتی که نرخ حواله درهم و اسکناس آمریکایی در هرات دوباره افزایش پیدا کند این امر موجب افزایش جسارت خریدارن تهران می شود و به تبع آن قیمت دلار دوباره صعودی خواهد شد.

قیمت دلار اصلاح می شود؟
با این حال، بخشی از فعالان انتظار دارند که پس از رشد دور از انتظار دوشنبه، نرخ دلار در بازار امروز اصلاح شود و شماری از معامله‌گران از خریدهای قبلی سودگیری کنند. در کنار این، احتمال حمله بازارساز به قیمت دلار نیز وجود دارد.

بازار ساز در فکر نقره داغ کردن خریدارن؟
روز دوشنبه صرافی‌های منتخب قیمت فروش دلار خود را به صورت معناداری بالا بردند؛ موضوعی که موجب شده است برخی از فعالان تصور کنند بازارساز قصد افزایش عرضه ارز را دارد.از نگاه آن‌ها، بازارساز در برخی موارد برای نقره‌داغ کردن خریداران، فروش‌های خود را از بالاترین قیمت کلید خواهد زد.

بیشتر بخوانید:

۲۱۷ ۳۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا