بورس

وضعیت بورس امروز/ رشد بازار با لیدری فولاد

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، بورس امروز با رشد ۲۱ هزار واحدی همراه بود و تا نزدیکی مقاومت دو میلیون واحد رشد کرد. در بازار امروز شاهد بازگشایی نماد فولاد مبارکه از مجمع عمومی عادی سالیانه بودیم که با رشد ۱.۸ درصدی همراه شد و تأثیر هزار ۳۰۰ واحدی مثبت بر شاخص گذاشت. نمادهای گروه پالایشی که روز گذشته با فشار فروش زیادی همراه بودند امروز متعادل بودند و برخی از آنها نیز به دامنه مثبت قیمتی نیز حرکت کردند.

گروه بانکی امروز نیز روند خوبی را سپردند کرد و بانک ملت با رشد سه درصدی بیشترین تأثیر مثبت را بر روند شاخص کل گذاشت، بانک دی نیز با صف خرید ۵۰۰ میلیونی همراه شد، شرکت ملی مس نیز امروز پس از مجمع بازگشایی شد و رشد یک درصدی داشت، فولاد خوزستان که روز گذشته پس از بازگشایی با ابطال ناظر روبرو شد امروز با مثبت هشت درصد بازگشایی شد و معاملات آن نیز تأیید شد.

رمپنا و حکشتی نیز پرتقاضا بودند، در بازار امروز حجم معاملات همچنان در سطح چهار هزار میلیارد تومان باقی ماند که همچنان عدد پایینی است، نمادهای پتروشیمی که در هفته‌های گذشته روند منفی را سپری کرده بودند امروز وضعیت بهتری را تجربه کردند و پتروشیمی پردیس با رشد پنج درصدی همراه شد. در روز گذشته خبری مبنی بر لغو مصوبه افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها توسط مجلس ارائه شد و بیان شد که به دولت مهلت ۱۰ روزه در این خصوص داده است.

پیش بینی می‌شود در خصوص بازنگری در نرخ خوراک پتروشیمی‌ها وضعیت روند بازار متفاوت شود، هرچند که تا این نقطه این موضوع توسط بازار حل شد است و خبر منفی دیگری در این خصوص نمی‌تواند بازار را متشنج کند، از اخبار دیگر مهم امروز پیشنهاد سازمان بورس به مجلس برای قانون پنج ساله هفتم توسعه بود که بیان شده که تمامی شرکت‌ها باید از تمام طبقات دارایی‌های خود افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها بدهند، این موضوع هرچند که بسیار زمان بر است اما می‌تواند یک عامل صعودی قوی برای ادامه بازار تا سال آینده باشد.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ بازار سالهاست که تجدید ارزیابی انجام نداده‌اند، این موضوع منجر به به روز رسانی سرمایه ثبت شده شرکت‌ها در صورت‌های مالی می‌شود همچنین بازار در طی سال‌های مختلف نشان داده است که به این نوع افزایش سرمایه علاقه زیادی دارد و همواره شرکت‌هایی که از این محل افزایش سرمایه داده‌اند سهام آنها مورد استقبال قرار گرفته است.

در بازار امروز سطح تقاضا برای همه نمادها بهبود پیدا کرد، در نیمه دوم شاهد افزایش سطح عرضه‌ها به علت نزدیکی به مقاومت دو میلیون واحد بودیم و سپس مجدد سطح تقاضا در کلیت بازار افزایش یافت، برای بازار فردا پیش بینی یک روند متعادل به سمت مثبت را خواهیم داشت، با تقسیم سود نقدی شرکت‌ها در مجامع و کاهش قیمت پس از بازگشایی بسیاری از شرکت‌ها وضعیت جذاب‌تری را از لحاظ قیمتی تجربه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا