بورس

وضعیت بورس امروز/ پیش‌بینی روند مثبت بازار در روز آتی

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، یکی از مهم‌ترین انفاقات امروز بازار سرمایه جمع شدن صف فروش نمادهای پالایشی بود که منجر به بهبود روند کلی بازار شد اما در این بین باز شدن نماد شبندر از گروه پالایشی کمی به کام سهامداران بورس خوش نیامد. این نماد در ابتدا با کاهش ۱۱ درصدی و سپس ۱۳ درصدی همراه شد.

در بین خودرویی‌ها شاهد بازگشایی خساپا بودیم که این نماد نیز در محدوده صفر تابلو بازگشایی و سپس با افت یک درصدی همراه شد، گروه خودرویی بانکی بیمه‌ای و فلزی امروز روندی متفاوت با گروه پالایشی و مواد شیمیایی تجربه کردند و به نظر می‌رسد این جدا شدن راه یکی از اتفاقات خوب برای بازار بود.

پیش بینی می‌شود گروه‌هایی که امروز شاهد فشار فروش بودند فردا نیز متعادل شوند و سایر گروه‌ها بتوانند کمی روند صعودی به خود بگیرند، احتمالاً برای بازار فردا بازگشایی فولاد، فملی و خودرو را خواهیم داشت که بازگشایی نمادهای این گروه‌ها می‌تواند در روند کلی تأثیر گذار باشد. با حمایت بازارگردان‌ها و بازگشایی مثبت این نمادها می‌توان به افزایش تقاضا در کلیت بازار امیدوار بود.

بازار امروز افت شش هزار واحدی داشت که فقط چهار هزار واحد از این افت مربوط به بازگشایی شبندر بود. در مقابل، شاخص هم وزن رشد دو هزار واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات نیز در سطح چهار همت باقی ماند و نسبت به روز گذشته تغییری نداشت.

به نظر می‌رسد اگر بازار بخواهد تغییر روند قابل اطمینانی داشته باشد باید ارزش معاملات بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان تجربه کند از نمادهایی که تأثیر خوبی بر بازار امروز گذاشتند نماد رمپنا بود که منجر به تأثیر هزار ۳۰۰ واحدی شد و تغییرات هفت درصدی قیمت را تجربه کرد. این سهم که با صف خرید خوبی همراه شده بود حقوقی این سهم ۹۶ درصد عرضه امروز به صف خرید را به خود اختصاص داد و ۵۰ میلیون برگه سهم را به صف خرید عرضه کرد. این شرکت گزارش سه ماهه خوبی را روانه کدال کرده است.

پیش‌بینی می‌شود فردا بازار بهتری داشته باشیم و سطح تقاضا در کلیت بازار بهبود یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا