بورس

وضعیت بورس امروز/ ۱۳۸ میلیارد تومان ورود پول حقیقی

به گزارش خبرنگار بلاگ مال، در بازار سرمایه امروز در پایان معاملات شاخص کل با افزایش ۲۶ هزار و ۲۸ واحدی به دو میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۰۵ رسید؛ نمادهای “فولاد”با ۳۵۳۲و احد، “فارس” با ۲۹۷۲و احد و “شبندر” با ۲۱۸۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را در معاملات امروز بر جای گذاشتند.

شاخص کل هم‌وزن امروز با افزایش هشت هزار و ۴۴۹ و احدی به عدد ۷۶۳ هزار و ۳۴۶ رسید. ارزش معاملات بورس در محدوده هفت هزار و ۸۶۱ میلیارد تومان بود که این نتیجه، حاصل ۵۷۵ هزار معامله و خریدوفروش بیش از ۱۰ میلیارد برگه سهم است، همچنین ارزش بازار به میزان هفت میلیون و ۹۵۰ هزار میلیارد تومان بود.

فرابورس امروز با افزایش ۲۶۴ و احدی، مقدار شاخص را روی عدد ۲۸ هزار و ۲۶۵ تثبیت کرد، در این بازار نمادهای “شگویا”، “کگهر” و “هرمز” بیشترین تأثیر مثبت را در بازار بر جای گذاشتند. ارزش بازار اول و دوم به مقدار یک میلیون و ۵۲۷ هزار میلیارد تومان و ارزش بازار پایه به مقدار ۴۹۷ هزار میلیارد تومان رسید، معامله‌گران بیش از هشت میلیارد سهام و حق تقدم در قالب هزار و ۶۶ معامله به ارزش چهار ۲۵۶ هزار و ۶۹۵ میلیارد تومان معامله کردند.

ارزش کل معاملات امروز ۲۶۴ هزار و ۵۳ میلیارد تومان بود که از این مبلغ هفت هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی بوده است.

حجم و ارزش معاملات

حجم معاملات در بازار بورس: ۱۰ میلیارد ۴۶۱ میلیون سهام و سایر اوراق مالی

حجم معاملات در بازار فرابورس: هشت میلیارد ۷۵۹ میلیون سهام، حق تقدم و سایر اوراق مالی

ارزش معاملات در بازار بورس: هفت هزار و ۸۶۱ میلیارد تومان

ارزش معاملات در بازار فرابورس: ۲۵۶ هزار و ۶۹۵ میلیارد تومان

بیشترین ارزش و بیشترین حجم معامله

بیشترین ارزش معامله: افران، اهرم، دارایکم

بیشترین حجم معامله: خساپا، شتا، وبملت

بیشترین افزایش قیمت و بیشترین کاهش قیمت

بیشترین افزایش قیمت: شوینده، وبشهر، وبانک

بیشترین کاهش قیمت: وساپا، فلوله، سبجنو

ورود و خروج پول حقیقی

میزان ورود پول حقیقی: ۱۳۸ میلیارد تومان

۳ نماد با بیشترین ورود پول حقیقی: کتوسعه، ونوین، دپارس.

۳ نماد با بیشترین خروج پول حقیقی: وبملت، خاور، فلوله.

سرانه خرید و فروش

سرانه خرید: ۲۳.۹ میلیون تومان

سرانه فروش: ۲۲.۹ میلیون تومان

تعداد نمادهای مثبت و منفی

بازارها / ‏‬تعداد نماد نماد مثبت نماد منفی
بورس ۳۴۱ ۸۶
فرابورس ۲۴۵ ۱۴۸

اخبار مهم

عرضه اولیه ناما چهارشنبه معامله می‌شود

عرضه اولیه سهام شرکت تولیدی مخازن گاز طبیعی آسیا ناما به روش حراج در نماد معاملاتی ناما در بازار دوم فرابورس ایران به روش حراج با نماد معاملاتی ناما در روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه

قابل توجه سهامداران تکیمیا

پذیره‌نویسی «تکیمیا» روز سه‌شنبه ۳ آبان ماه ۱۴۰۱ آغاز شد. مهرداد فرح‌آبادی مدیرعامل تأمین سرمایه کیمیا گفت: ۵۱ درصد سهام این مجموعه متعلق به گروه مالی کیمیای مس و ۹ درصد مربوط به شرکت ملی مس (فملی) است، همچنین ۴۰ درصد باقی‌مانده از بازار سرمایه تأمین گردید.

پذیره نویسی کیمیا در شرایطی انجام شد که ۱۲ هزار میلیارد از سرمایه اولیه شرکت توسط مؤسس‌ها تأمین‌شده که معادل ۶۰ درصد از سهام شرکت تأمین سرمایه کیمیا است و عموم مردم برای تأمین ۴۰ درصد باقیمانده از سرمایه شرکت؛ به مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان؛ مشارکت کردند.

در کل ۸ میلیارد سهم قرار بود که پذیره نویسی شود و بعد از تجلی بزرگترین پذیره نویسی بورسی بود که در اولین روز با استقبال سرمایه‌گذاران، به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا