بازار مالی

ویژگی‌های منحصر به فرد «چکنو» چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، «تسهیل خدمات غیرحضوری چک (تقاضای دسته‌چک، صدور، انتقال به غیر، نقد کردن، و …)» «عدم نگرانی از سرقت، مفقودی، از بین رفتن در حوادث غیرمترقبه مانند آتش‌سوزی و…»، «افزایش امنیت و کاهش ریسک در پرداخت»، «داشتن الزامات قانونی چک کاغذی»، «امکان صدور و وصول چک در هر ساعت از شبانه‌روز»، «سرعت و دقت بیشتر در نقدشوندگی نسبت به چک کاغذی»، «جلوگیری از تحریف، مخدوش شدن و مغایرت عدد و حروف نسبت به چک کاغذی» برخی از مزایای «چکنو» برای مشتریان و استفاده‌کنندگان از این محصول بانکی نوین به شمار می‌رود.
«عدم نیاز به ارسال نسخه فیزیکی چک»، «حذف نگرانی افراد در خصوص ثبت چک در سامانه»، «صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و مزایای زیست محیطی»، «حذف مراحل زمان‌گیر مثل جابه‌جایی، دسته‌بندی و حسابداری چک‌ها» و «مدیریت ریسک بهتر» نیز از دیگر مزایای «چکنو» (چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران) برای مشتریان است.
در این راستا، «کاهش ارزبری برای واردات مواد اولیه کاغذ چک»، «تمرکز کارکنان بر ارائه سایر خدمات بانکی با خلاصی از مشکلات مترتب بر کارسازی چک کاغذی»، «حرکت در مسیر بانکداری دیجیتال»، «کاهش هزینه بانکداری»، «افزایش کیفیت خدمات بانکی»، «امکان استعلام، مشاهده کارتابل و دسترسی به سابقه چک‌های کارسازی شده از طریق بازیابی ذخیره داده‌ها» و «اثر مثبت بر سودآوری بانک‌» نیز در زمره مزیت‌های «چکنو» برای بانک صادرات ایران و نظام بانکی کشور است.
اثرات مثبت «چکنو» اما منحصر به استفاده‌کنندگان از این محصول مالی نوین نمی‌شود و کل فضای اقتصاد و جامعه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. «کاهش بیشتر تعداد چک‌های برگشتی»، «کمک به افزایش اعتبار چک در بازار» و «کنترل بهتر تخلفات احتمالی و کمک مؤثر به کاهش زندانیان چک» از جمله تبعات به کار گیری «نخستین چک امن دیجیتال کشور» برای اقتصاد و جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا