بورس

یارانه کالاها مستقیم به کشاورز داده شود

به گزارش بلاگ مال و به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)؛ مجید عشقی در بازدید از واحدهای صنعتی مشهد اظهار کرد: اگر بورس آشنایی کاملی نسبت به شرکت‌ها داشته باشد، بهتر می‌تواند به این شرکت‌ها خدمات بدهد و از سویی دیگر اگر شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی نیز در مورد بازار سرمایه و فرآیند آن آشنایی بیشتری داشته باشند، بهتر می‌توانند از ابزارهای موجود در این بازار استفاده کنند.

وی افزود: بارها پیشنهاد کردم تا یارانه کالاها، به صورت مستقیم به کشاورز داده شود، زیرا مسیری که طی می‌شود تا این یارانه به دست کارخانه دار برسد، هزینه تمام شده را بالا می‌برد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد پذیرش شرکت‌ها در بازار بورس توضیح داد: شرکت‌های زیادی برای حضور واحدها به بورس مشاوره می‌دهند که همه آن‌ها زیر نظر سازمان بورس فعالیت می‌کنند، اما بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند هزینه متفاوتی نیز دریافت می‌کنند، بنابراین پیش از عقد قرارداد با این مشاوران حتماً خدمات و رزومه آنان را بررسی کرده و در صورتی که به مشکلی برخوردید حتماً با ما در تماس باشید.

عشقی خاطرنشان کرد: ما آمادگی بررسی طرح‌ها و به تبع آن، انتشار اوراق را داریم و شرکت‌ها می‌توانند در این رابطه درخواست خود را ثبت کنند.

وی اظهار کرد: رویکرد کلی ما در بازار سرمایه سهم بیشتر شرکت‌های بخش خصوصی در بازار سرمایه است.

عشقی با تاکید بر کمک به شرکت‌ها در بازار بورس کالا افزود: در این بازار برخی مسائل مانند فروش مواد اولیه وجود دارد که سیاست خود شرکت‌ها است. از سوی دیگر متأسفانه در اقتصاد ما به دلیل وجود تورم، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کسب و کارها به سمت فروش نقدی رفتند و حاضر به کار اعتباری نیستند که این امر مشکلاتی را برای خریداران به‌وجود آورده است، بنابراین برای این امر به دنبال راهکار هستیم و برنامه‌های خود را ارائه دادیم.

رئیس بورس اوراق بهادار با بیان اینکه یکی از راه‌های ماندگاری و تداوم کار شرکت‌ها این است که سهامی عام شوند گفت: بازار سرمایه وسیله‌ای است برای تکثیر ایده و گسترش فعالیت شرکت‌ها که قطعاً کمک حال آن‌ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا