بازار مالی

یک پیش بینی؛آیا هرگرم طلا به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می رسد؟

محمد کشتی آرای می‌گوید: روزهای پنج شنبه و جمعه در حالی شاهد سقف شکنی‌های طلا و سکه بودیم که روز گذشته اتفاق عجیبی در بازارها رخ داد.
نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: روز گذشته شاهد جهش قیمت انس جهانی بودیم و این در حالی بود که برخلاف انتظارها برای افزایش ناگهانی قیمت طلا و سکه در داخل، اما طلا و سکه ثبات قیمتی داشت و دلیل آن یک چیز بود؛ کاهش قیمت دلار در ایران.

این کارشناس بازار طلا و سکه با تشریح عوامل موثر بر ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، گفت: خوشبختانه از روز گذشته برخلاف جهتِ افزایش قیمت انس جهانی، قیمت دلار در کشور کاهش داشت و همین موضوع باعث شد که افزایشِ ۴۲ دلاری قیمت انس جهانی در روز گذشته با کاهش قیمت دلار پوشش داده شود.
کشتی آرای ادامه داد: در نتیجه ما روز گذشته شاهد کم نوسان بودن و به عبارت دیگر ثابت بودن قیمت طلا و سکه در داخل در روز شنبه بودیم. البته این تصور وجود داشت که با افزایش شدید قیمت انس جهانی، قیمت طلا و سکه هم در داخل کشور افزایش پیدا کند، ولی چنین اتفاقی نیفتاد و بازارِ دیروز با تعدیل قیمت ارز مواجه بود و در حالی در آخرین معاملات روز پنج شنبه دلار ۳۶۳۰۰ تومان بود روز گذشته به ۳۶۰۵۰ تومان رسید؛ یعنی ۲۵۰ تومان کاهش یافت که همین موضوع باعث شد که قیمت طلا و سکه نسبت به روز پنجشنبه کاهشی شود.

این کارشناس طلا و سکه در مورد پیش بینی قیمت طلا و سکه در بازار در روزهای آینده گفت: شک نداشته باشید که اگر قیمت دلار در بازار صعودی شود، قیمت طلا و سکه هم افزایشی خواهد شد. البته صعود قیمت طلا به هر گرم یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بعید نیست.
کشتی آرای ادامه داد: قیمت دلار در داخل و قیمت جهانی طلا همزمان در ۱۰ روز گذشته افزایش پیدا کرده و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار که در کانال یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان بود تا یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان افزایش یافت. البته ماه گذشته تقاضای طلا و سکه در بازار افزایش پیدا کرده بود که در چند روز اخیر کاهشی شده و همین هم عاملی برای کاهش حباب سکه و طلا شده است.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا