کسب وکار

سازه ویدئو وال چیست ؟

سازه ویدئو وال

ویدئو وال ها در هر کجا که استفاده شوند مرکز توجه هستند. این محصولات دارای طراحی بصری خیره کننده ای هستند که با هیچ فناوری دیگری قابل مقایسه نیست. بسته به نوع ویدئو وال و شرایط محیطی اتاق مورد نظر از سازه های مختلفی برای نصب ویدئو وال در مکان های مختلف استفاده می شود. در ادامه می خواهیم سازه های مورد استفاده در ویدئو وال های نسل قدیم و جدید را بررسی کنیم.

 

سازه ویدئو وال چیست ؟

ساختار ویدئو وال ها ی قدیمی

در این نوع ویدیو وال تعداد معینی ال ای دی و پنل ال سی دی در کنار هم قرار می گیرند که به آن براکت می گویند. انواع مختلفی از ناخن وجود دارد. یک سری ناودانی دارند که سازه های دست ساز و سازه های آماده هستند که با نسل قدیم ویدئو وال ها به دیوار متصل می شوند.

نوع دیگری از سازه های ویدئو وال، نحوه ساخت سازه ها به صورت شبکه ای و قرار گرفتن دیوارهای LED در داخل می باشد. دسترسی به این نوع سازه ها تنها در پشت ویدئو وال امکان‌پذیر است. یعنی در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض برد، این دسترسی از طریق فضای خالی پشت ویدیو وال برای تکنسین ایجاد می شود.

در ویدئو وال های ال ای دی داخلی با پیچ های نقطه ای، این ورودی ها هم از جلوی ویدئو وال و هم از پشت ویدئو وال امکان‌پذیر است. در ویدئو وال هایی که دسترسی به دلایلی مانند عمق ویدئو وال محدود است، ورودی جلو محسوب می شود. در این نوع دسترسی، پنل ها با پیچ های مغناطیسی به سازه متصل می شوند و در هر زمان می توانید یکی از پنل ها را جدا کرده و به تجهیزات پشت ویدئو وال دسترسی داشته باشید.

در اکسس عقب همانطور که از نامش پیداست به دلیل فضای داخلی پشت دستگاه دیگر نیازی به بازکردن پنل های ویدئو وال و استفاده از فضای پشت ویدئو وال نیست. برای تعویض پاور، کارت های گیرنده و سخت‌افزار در پشت دستگاه تعبیه شده است.

 

انواع سازه های ویدئو وال

مشکل اول: ساخت سازه به گونه ای که به محل کار متصل شود – در این حالت پانل ها با آهن‌ربا و چیزهایی که در شبکه ساخته می شوند به هم متصل می شوند. تجهیزات دیگری مانند برق، گیرنده و کابل ها در پشت این ساختمان ها ذخیره می شوند.

موضوع دوم: سازه های طراحی شده مانند کابینت و لوازم جانبی مانند طناب، تسمه و … به کابینت ها متصل می شود که در حین اجرای پروژه، این کابینت ها وزن و تنظیم می شوند. این قفسه ها انواع مختلفی دارند که تعداد یونیت های قرار داده شده در آنها بسته به اندازه آنها می تواند شش، نه و هجده عدد باشد. وقه، کابینت های جلو از قبل برای کارگاه آماده شده و هنگام نصب در محل پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. این کابینت ها از نظر ساختاری به هم متصل هستند. ساختمان‌ها شبکه‌هایی با میله‌های فلزی هستند و با یک سری میله در فواصل زمانی معین تنظیم می‌شوند که در نهایت کابینت‌ها به آن میله‌ها متصل می‌شوند.

 

یک ویدئو وال ها راه‌اندازی کنید

ساختمان ها به عنوان دسترسی جلویی برای نصب و راه‌اندازی ویدئو وال در فضای باز تعیین نمی شوند، زیرا وجود کولرهای تلویزیون شهری این امر را ضروری کرده است. به همین دلیل دیگر سازه های مغناطیسی در این نوع دستگاه ها کاربردی ندارند. تفاوت دیگر در ساخت ویدئو وال های فضای باز این است که ساختار بیرونی آن ها که سازه را احاطه کرده است تقریبا ضد آب است زیرا به هیچ وجه نباید پشت سازه تلویزیون شهری خیس شود.

علاوه بر موارد فوق، ساختمان های تلویزیون شهری با مجهز بودن به تجهیزات سرمایشی و فن، نیاز به فضای دسترسی کامل برای دسترسی کامل تکنسین به تجهیزات پشت ویدئو وال دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا